A Twilight-könyvek szerzője, Stephanie Mayer 2008-ban kiadott regényéből Andrew Niccol rendező készített filmadaptációt. Az írónő, a könyv és a rendező rajongói mást-mást vártak, de senki sem azt kapta, amit szeretett volna.
Kathryin Bigelow rendező és James Cameron író/forgatókönyvíró közös víziójukban a kilencvenes évek elején bekövetkezett amerikai politikai és társadalmi eseményeit gondolták tovább. Az eredmény az 1995. év egyik legösszetettebb, legjobban kidolgozott, legalulértékeltebb és legnagyobbat bukó filmje lett.
És a nézőt bedobták az arénába – Az éhezők viadala*
Szerző: Pánovics Alajos, fotók: hivatalos honlap 2013. február 27.
Suzanne Collins a kiadója, barátai és családja biztatására írta meg Az éhezők viadala című ifjúsági regényt. Könyve tízmilliós példányban kelt el, trilógiává nőtt, és alig három évvel az első kötet kiadása után megfilmesítették. Gary Ross forgatókönyvíró, rendező és színész készíthetett mozit a regényből. Az ő nevéhez leginkább olyan, a korlátok ledöntését és a nehézségek legyőzését középpontba állító egyedi, eltérő látásmódú, de a valóságtól el nem rugaszkodott filmek köthetők, mint például a Pleasantville.
Olvas(s)atok, néz(z)etek Az ajtó – Szabó István filmje
Szerző: Laskovics Márió 2012. március 8.
Március 7-én, a magyar premier előtt egy nappal az a megtiszteltetés ért bennünket, hogy megnézhettük Szabó István új nagyjátékfilmjét, mely Szabó Magda Az ajtó című regényéből készült. A film előtt lepergett az előzetese is, ami rögtön felkeltette az érdeklődésemet, annak ellenére, hogy a regényt még nem olvastam.
Olvas(s)atok, néz(z)etek A gyönyör deszexualizálása – Michel Foucault (interjúja) nyomán
Szerző: Krausz Dávid* 2012. február 22.
Michel Foucault egy 1984-es interjújában beszél a gyönyör deszexualizálásáról, mivel szerinte az a tézis, hogy a fizikai gyönyör mindig a szexuális gyönyörből származik, végtelenül hamis. Mit akar Foucault ezzel mondani, hogyan lehet ehhez hozzákezdeni? Először is külön kell választani a gyönyört a vágytól.