„Már pattantam is az autóba”: Az év természetfotói – Magyarország 2012
Szerző: leho, fotó: naturArt, leho 2012. november 14.
Szokásos díjkiosztáshoz érkeztünk november 6-án, a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége immár 20. alkalommal értékelte a beküldött pályaműveket a Magyar Természettudományi Múzeumban. Szokásos, hogy gördülékeny és látványos show keretében adták át a díjakat. És szokásos az is, hogy mindezt az Alexandra Kiadó egy remek albumban megjelenteti épp a díjkiosztó napján. A szokatlan pedig minden évben az, hogy milyen nagyszerű természetfotók születtek.
A 121 legszebb magyar festmény – a Virág Judit Galéria albuma
Szerző: PP 2009. november 2. 6.56
„Örömtárlat” nyílt nemrég a Virág Judit Galériában A 121 legszebb magyar festmény címmel, Virág Judit és Törő István válogatásában és rendezésében. A kiállítás különlegessége, hogy ugyanaznap mutatták be az azonos című kiadványt is, mely impozáns mérete, igényessége („kiállítása”) mellett tartalmában is elüt a szokásostól: 121 közéleti ember reflexióit olvashatjuk a festmények nézegetése során.
Szerző: franken stein, fotók: Papiruszportál 2008. január 10. 10.22
Impozáns kötettel jelentkezett újra a Századvég karácsony előtt. A kiadó számvetésében megpróbálja egymás mellé állítani azokat a magyar múltból és jelenből kiragadott tényeket, történéseket, művészi alkotásokat, jelképeket, dokumentumokat, jellemzőket stb., amelyekből vázlatosan összeállhat, mi is szerzők számára a haza(szeretet). Természetesen tisztában vannak azzal, hogy ez a válogatás csak egy nézőpontot képvisel, és ahány szerző/alkotócsoport, annyi egyedi könyv és értékelés születne erről – mégis, olyan témákat választottak, amelyek a legtöbb ilyen jellegű könyvben szerepelnének.
Szerző: bookworm, szövegbeli képek: Papiruszportál 2007. november 26. 7.40
Fel sem merem tételezni, hogy van olyan ember Magyarországon, aki még nem járt az operaházban. Az Andrássy úton lévő csodálatos épület a legszebbek közé tartozik kies hazánkban. Monumentális külseje a szfinxekkel egy különleges világot sugall, legkisebb gyerekem is szájtátva bámulta, mikor életében először mentünk egy előadásra. Ugyanígy éreztem én is, bár akkoriban a Pajtás fényképezőgéppel nem sikerült olyan képet készítenem, mint neki egy maival a kivilágított épületről. Az Opera gyönyörűségét erősíti a szemben lévő, több vihart megért Drescher-palota is.
A gödöllői Erzsébet-emlékév számos érdekes programot kínál, túl vagyunk már a koronázási hétvégén, a múzeumok éjszakáján, és tart a június 8-án nyílt pompás Erzsébet-kiállítás. A kiállításmegnyitóra a Gödöllői Királyi Kastély és a Kossuth Kiadó egy reprezentatív albumot adott ki, mely az Erzsébet-emlékezet egy sajátos megnyilvánulásán, képes levelezőlapokon mutatja be az Erzsébet-kultuszt – és rajta keresztül a levelezőlapok hazai történetét, a millenniumi és a két világháború közötti korszellemet, a ma már több okból nem vagy másképp látható épített környezetet és a hétköznapi történelmet: ki mit tartott fontosnak megörökíteni, ki mit írt kedvesének, rokonának, ismerősének.